تقابل اوج‌گیری احتمالی موج‌های متعدد کرونا با طرح تسهیلات

تسهیلات در راستای بهبود کرونا، باوجود پاندمی کرونا تا زمان بهبود این ویروس در تمام دنیا سفر همیشه در صدر اخبار و نگرانی‌های کشورها است. اما بی شک هیچ کدام­ مان نمی ­دانیم چه موقع قرار است از دست این بیماری منحوس خلاصی پیدا کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، خیز جدید کرونا که با تعطیلات سال جدید آغاز شده و در حال پیشروی است. این روزها فقط مناطق جنوبی کشور در شرایط بحرانی قرار ندارند و موج چهارم در حال گسترش به همه مناطق کشور است.

لذا با کم‌رنگ‌تر شدن رنگ‌های شهرها می‌توان سفر را متصور شد. در همین راستا طرح تسهیلات گردشگری ملت آماده ارائه خدمات به مقاصد گردشگری و مسافران است تا افراد با خیال راحت­ تری به سفری هوشمند و سلامت بروند.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ در آغاز سال نو در ایران از یک سو خبر خوش آغاز واکسیناسیون شنیده می‌شود که موجب امیدواری و از سوی دیگر اوج‌گیری بیماری و گسترش شیوع کرونای انگلیسی موجب افزایش نگرانی‌ها از آینده این بیماری شده است.

تا زمان واکسیناسیون سراسری و قطع زنجیره بیماری باید همچنان به رعایت همه شیوه‌نامه‌های بهداشتی پایبند باشیم.

در زمان حال که در تمامی دنیا واکسیناسیون آغاز شده و در ایران هم این واکسیناسیون شروع به کارکرده امید برآن است. تا با وجود واکسن‌های متعدد به عادی شدن اوضاع بیشتر از پیش نزدیک شویم.

 دستورالعمل‌ها با عنوان «سفر هوشمند: سفر + سلامت» با توجه به راهنمای گام دوم مبارزه با کووید -۱۹ وزارت بهداشت مصوب شده. تمام فعالان زنجیره سفر موظف به رعایت پروتکل‌ها و مقررات این دستورالعمل هستند.

گامی استوار

با تمامی این اوصاف ستاد تسهیلات گردشگری با نگاه منطقی به سفر و کرونا دست به انجام این کار و صدور سفر کارت زده.

در همین راستا و بنا بر اهداف گردشگری، ستاد تمامی مشکلات و معضلات این دوران پاندمی را مدنظر دارد و با دیدی منصفانه نسبت به سفر اقدام می‌نماید. ستاد تسهیلات از زمانی کار خود را آغاز کرد که تمامی مشکلات کرونا در طی مسیر رشد این طرح سدی بود مقابل راه اما با تمامی این مقابله‌ها تیم ستاد تمام تلاش خود را برای رشد و پیشرفت این صنعت در محور امیدبخشی در این زمان و به یاری کسب‌وکارهای کم‌برخوردار و آسیب‌دیده گردشگری که در زمان‌های پاندمی این ویروس ناملایمات مالی را تجربه کردند آمده است.

این قرنطینه‌ها حتی برای مسافران و گردشگران نیز مشکلاتی را به وجود آورده و می‌توان گفت اکثر اقشار جامعه با کمبود درآمد و … مواجه شدند. بر همین مبنا ستاد تسهیلات گردشگری گامی دو سویه و استوار هم برای مسافران و هم میزبانان برداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز خود را مشخص کنید