مزیت های سفر هوشمند در قالب طرح تسهیلات گردشگری

اگر اخبار و شرایط اخذ سفرکارت را مطالعه کرده باشید. از همان اطلاعات اولیه از قبیل سود تسهیلات و مدت‌زمان آن با مزیت‌های خوب این طرح آشنا می ­شوید. این طرح می­تواند هر شهروند و صاحب کسب­ وکار گردشگری را به اخذ سفر کارت و تسهیلات ستاد ملی گردشگری ملت سوق دهد.

همان گونه که تمامی اخبار سفر هوشمند در طی ماه‌های اخیر از سوی دو وزارتخانه، (وزارت بهداشت و گردشگری) اطلاع‌رسانی می‌شود. بسیاری از فعالین و مسافران از اهداف آن بی­ خبر هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در دستورالعمل سفر همراه سلامت یا همان سفر هوشمند که توسط معاونت وزارت میراث‌فرهنگی و گردشگری تهیه و تدوین شده. بر سلامت کارکنان و گردشگران همچنین رعایت موارد بهداشتی در تأسیسات گردشگری؛ مراکز اقامتی، رستوران‌ها و … تأکید شده است.

در این دستورالعمل که در ۱۲ ماده و یک تبصره به ۷ پیوست تهیه و تنظیم شده، آمده است:

نظر به ابلاغ مصوبه‌های اخیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی‌بر بازگشایی مسیرهای رفت‌وآمد. بین استان‌های کشور، ضمن تأکید بر ضرورت پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری و وجود منع تردد که در شهرها صورت‌گرفته. به‌منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و بهبود وضعیت سفر­های ضروری، برای اجرا ابلاغ می‌شود.

رویکرد کلی در این دستورالعمل و پروتکل‌های مربوطه، انجام هوشمندانه سفر با رعایت الزامات بهداشتی و سلامت است.

تمامی موارد فوق با اهداف و خط‌ مشی‌های ستاد ملی تسهیلات گردشگری ملت همخوانی دارد و در کنار بسیاری از مزایای جذاب دیگر ستاد، اهداف سفر هوشمند را هم در تک‌تک اجزای کار گنجانده‌ایم.

سفرکارت ملت

حال وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درست در زمانی که پاندمی ویروس کرونا سفرهای گروهی را محدود کرده. سفرهای خانوادگی با خودرو شخصی را بیشتر به جریان انداخته و در شرایطی که مراکز اقامتی و توریستی دچار رکود و تعطیلی نسبی شده­ اند. بار دیگر طراحی را با عنوان سفرکارت و به انگیزه تحریک مردم به سفر در شرایطی که کرونا سبب افت اقتصاد گردشگری و مسافرت‌ها شده رونمایی کرد.

سفرکارت ملت در قالب عقد مرابحه با مدت استفاده  6 ماهه، مدت بازپرداخت 24 ماه، یک ماه تنفس و نرخ سود ۴ درصد می‌باشد و تا سقف 300 میلیون ریال برای هر فرد، به متقاضیان ارائه خواهد شد که قابل‌استفاده برای انواع تور و سفرهای داخلی و سفرهای زیارتی و رستوران‌ها و مراکز درمانی و … خواهد بود.

دکتر علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه بیان داشت. با قدردانی از دست‌اندرکاران بانک ملت بابت طراحی این کارت اعتباری، این طرح را طرحی خوب و اثرگذار خواند و اظهار داشت:

 بانک ملت جزو بانک‌های پیشرو و معتبر کشور است و امید دارم که سفرکارت ملت، متفاوت با کارت‌های سفر دوره‌های قبلی باشد زیرا در طراحی آن، خود بانک حضور داشته و طراحی دقیق و درستی انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز خود را مشخص کنید