رونمایی از طرح تسهیلات گردشگری

در شرایطی که بحران کرونا از ترددهای بین‌شهری و سفرهای تفریحی و زیارتی مردم کاسته است. بانک ملت با امضای تفاهم‌نامه‌ای با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با هدف تشویق مردم به سفر، یک وام ۳۰ میلیونی را در قالب سفرکارت ملت تعریف کرده است.

تفاهم‌نامه سفر کارت در مهرماه ۹۹ به امضای علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت رسید و دو طرف در خصوص ایجاد راهکارهایی برای رونق بازار سفر با یکدیگر توافق کردند.

طرح تسهیلات گردشگری عملاً با تفاهم دو سازمان و رونمایی از سفر کارت، کار خود را برای ارائه خدمات گردشگری آغاز کرد.

دکتر مونسان در این مراسم با اشاره به این‌که سفرکارت پس از بررسی‌های کارشناسی و رفع کاستی‌ها از سفر کارت‌هایی که درگذشته صادر شده بود. از طراحی و برنامه‌ریزی بهتری برخوردار است. گفت: این بار در طراحی «سفرکارت» کارشناسان و متخصصان بانکی کشور حضور داشتند و امیدواریم «سفرکارت» سبب رونق صنعت گردشگری شود.

رونمایی از سفرکارت ملت

زنجیره اشتغال در صنعت گردشگری بسیار بزرگ است و بخش‌های مهمی در حمل‌ونقل و رونق اقتصادی در شهر‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

حسین اربابی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به‌عنوان مجری این طرح گفت که «سفرکارت» به‌نوعی وام قرض‌الحسنه محسوب می‌شود که دارندگان آن می‌توانند ظرف ۱۸۰ روز تا سقف ۳۰ میلیون تومان از مزایای سفرکارت و تأسیسات رسمی گردشگری که تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند. بهره‌مند شوند و با یک ماه تنفس، در ۲۴ ماه نسبت به بازپرداخت آن اقدام کنند.

مدیر امور طرح و برنامه بانک ملت تأکید کرد: افراد می‌توانند برای خرید صنایع‌دستی نیز از تسهیلات موجود در «سفرکارت» استفاده کنند.

آقای سپانلو افزود: مهم‌ترین نکته در استفاده از «سفرکارت» انجام سفر هوشمند با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مورد تأیید ستاد ملی کرونا است.

وی گفت: به‌زودی شرایطی ایجاد می‌شود تا افراد بتوانند در محیط «وب» برای دریافت سفرکارت تقاضا بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز خود را مشخص کنید